Styl i praktyczność w wielu odsłonach, czyli kinkiety ledowe do kuchni

Chyba nikt nie zaprzeczy, że kuchnia jest sercem każdego domu. To w niej toczy się życie rodzinne. Jeśli więc zastanowimy się nad tym, jak dużo czasu spędzamy w tym pomieszczeniu, dojdziemy do wniosku, że sposób, w jaki urządzimy przestrzeń kuchenną jest niezwykle ważny. Jasna i przestronna kuchnia to marzenie wielu osób. Nic więc dziwnego, że oprócz naturalnego światła, wielką rolę odgrywa w niej odpowiednie oświetlenie.

 

Dobór oprawy oświetleniowej jest wielkim wyzwaniem zwłaszcza, gdy nasza kuchnia funkcjonuje również jako jadalnia, a niekiedy część pokoju dziennego. Wyznaczenie poszczególnych stref za pomocą oświetlenia jest wówczas niezbędne do tego, aby zapanować nad ogólnym wyglądem otwartej przestrzeni. Nie musimy chyba nikomu udowadniać, jak trudne jest to zadanie.

 

Poza wszystkimi dotąd przedstawionymi problemami związanymi z doborem oświetlenia kuchennego jest jeszcze jedna kwestia, którą chcielibyśmy poruszyć. Kuchnia to przede wszystkim miejsce pracy, które wymaga zastosowania bezcieniowego oświetlenia zadaniowego. Idealne w takim przypadku są wszystkie lampy z zintegrowanym źródłem światła typu LED. Nasz dzisiejszy artykuł postanowiliśmy poświęcić jednej z odmian opraw tego rodzaju, a mianowicie kinkietom ledowym do kuchni.

 

Klasyczne kinkiety ledowe

 

Zaczniemy od klasyki, która jest stylowa w każdym wydaniu, a szczególnie w nowoczesnym. Stąd też nasza pierwsza propozycja – kinkiet z kolekcji Eda marki Exo. Nie jest to może w pełni ledowa oprawa ścienna, ale równie praktyczna i funkcjonalna. Ciekawy design to jej niewątpliwa zaleta. Tradycyjny abażur (dostępny w wersji białej lub beżowej) i chromowane stalowe elementy tworzą wspaniałe połączenie, a mały ledowy reflektor dodaje lampie charakteru.

Klasyczny kinkiet ledowy Eda marki Exo

Kolejnym modelem, który możemy zaliczyć do tej kategorii jest kinkiet z kolekcji Enzo renomowanej marki Zuma Line. Transparentny szklany klosz razem z chromowym wykończeniem dają niezwykle elegancki efekt. Dzięki tej oryginalnej oprawie ściennej nasza kuchnia zyska niepowtarzalny dodatek, a my funkcjonalne oświetlenie. O wyjątkowości kinkietu Enzo decyduje nietypowy wygląd źródła światła – ledowy szklany stożek. To niemal książkowy przykład połączenia klasycznej formy z nowoczesną technologią.

Szklany kinkiet ledowy Enzo marki Zuma Line

Minimalistyczne kinkiety ledowe

 

Kiedy zależy nam na oświetleniu, które nie będzie zbytnio przyciągało uwagi, a jedynie wypełniało zadanie, do którego zostało przeznaczone tj. oświetlenie kuchni, doskonałą opcją będą oprawy ścienne o minimalistycznym wyglądzie. Do tego typu lamp należy zaliczyć projekt polskiej marki Kaspa – kinkiet z kolekcji Alba. Najwyższej jakości materiały, z których został wykonany, pozwolą długo cieszyć się jego użytkowaniem. Zintegrowane źródło światła LED o ciepłej barwie wprowadzi przyjemny nastrój sprzyjający rodzinnym posiłkom.

Minimalistyczny kinkiet ledowy Alba marki Kaspa

Następnym modelem z serii „niewidzialnych” jest propozycja firmy Linea Light o wdzięcznej nazwie Glued. Zgodnie z sugestią, to typ kinkietu, który będzie wyglądał jak przyklejony do ściany, przez co nie będzie rzucał się w oczy. Wspaniale wpasuje się w aranżację i zapewni optymalne oświetlenie. Kinkiet Glued z pewnością będzie naszym sprzymierzeńcem podczas przygotowywania i serwowania posiłków.

Geometryczny kinkiet ledowy Glued marki Linea Light

Szwedzka firma oświetleniowa Markslöjd zawsze w pełni rozumie potrzeby swoich klientów i nigdy nie zawodzi ich oczekiwań związanych z wyglądem i funkcjonalnością lamp. Tak też jest w przypadku kinkietu z kolekcji Tulip. Ta niepozorna i oszczędna w formie oprawa ścienna idealnie sprawdzi się jako bezcieniowe oświetlenie robocze. Sprawi, że nawet tak prozaiczna czynność jak obieranie ziemniaków stanie się przyjemnością. Niewielki kinkiet Tulip to również dowód na to, że małe także może być stylowe.

Nowoczesny kinkiet ledowy Tulip marki Markslojd

Designerskie kinkiety ledowe

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć opraw ściennych, które będą nie tylko funkcjonalnym źródłem światła, ale też interesującym elementem dekoracyjnym. Pierwszym z nich jest kinkiet z kolekcji Geometric projektu marki Maxlight. Ta oryginalna lampa zapewni ciepłe białe światło, które stworzy przyjemną atmosferę. Monochromatyczna kolorystyka pozwoli z łatwością dopasować ją do każdej aranżacji wnętrza. Kinkiet Geometric przyciągnie uwagę naszych gości, co więcej – kiedy my będziemy przygotowywali posiłek, zajmie ich jako popularna zagadka pt. „Ile widzisz prostokątów?”. Genialne, prawda?

Geometryczny kinkiet ledowy Geometric marki Maxlight

Ostatnim kinkietem ledowym, który naszym zdaniem zasługuje na uznanie, jest model z kolekcji Pablo zaprojektowany przez firmę Markslöjd. To kolejna designerska propozycja szwedzkiego producenta, obok której nie można przejść obojętnie. Oprawa jest doskonałym przykładem połączenia stylu i praktyczności. Kinkiet Pablo będzie nie tylko źródłem światła, ponieważ może funkcjonować jako zgrabna półeczka, na której postawimy np. doniczkę z zieloną bazylią. Wyobraźmy sobie, jak wspaniałą kompozycję stworzy kilka takich „półek” zawieszonych na jednej ze ścian naszej kuchni. Koniec z nudnymi kinkietami, niech żyją niekonwencjonalne rozwiązania!

Nowoczesny kinkiet ledowy w formie półki Pablo marki Markslojd

To już wszystko na dziś. Mamy nadzieję, że wystarczająco wyczerpaliśmy temat ledowych kinkietów do kuchni. Być może któraś z prezentowanych przez nas opraw już wkrótce zagości w Państwa domach? Będzie nam bardzo miło, jeśli tak się stanie. A po więcej inspiracji niezmiennie zapraszamy na naszą stronę MagiaForm.